Grafik meslek liselerindeki eğitim yeterli mi ?

Photoshop, Illustrator, Fireworks gibi Adobe' a ait programlarla ilgili konular burada toplansın.

Moderatör: Shanex

Site Admin

Grafik meslek liselerindeki eğitim yeterli mi ?

Okunmamış mesajgönderen ogretiyor » 28 Eyl 2014, 23:37

Grafik meslek liselerindeki eğitim yeterli mi ? Photoshop, illustrator gibi Adobe programları profesyonel hayata başlangıç yapabilmek için yeterli seviyede öğretiliyor mu ?

Bizce hayır, sizce ?
Sorularınızı özel mesaj yoluyla iletmeyiniz, forumda ilgili bölüme başlık açınız. Bu şekilde hem daha hızlı yanıt alırsınız, hem de herkes bu soru-cevaplardan faydalanabilir.

Moderatör
Kullanıcı avatarı

Re: Grafik meslek liselerindeki eğitim yeterli mi ?

Okunmamış mesajgönderen Expert » 29 Eyl 2014, 11:28

Aslında genel manada bakılacak olursa Üniversitelerdeki eğitimde bu grafik eğitimi açısından çok yetersiz kalıyor. Yine bireyin kendini geliştirmesi gereken bir aşama

Site Admin

Okunmamış mesajgönderen ogretiyor » 30 Eyl 2014, 22:14

Kesinlikle katılıyoruz, üniversiteden mezun, lisedeki kadar gelişimini sağlayamamış da çok insan var. Mutlaka bireyin kendi gelişimine önem vermesi ve azmi en büyük rolü oynuyor. Yine de hem lise hem üniversitelerdeki eğitim seviyesini yeterli görmüyoruz. Mezun kişi belli sınavlardan geçmiş, birşeyleri bilen kişi olması gerekirken, bir grafiker değerlendirmesinde mezuniyetin getirdiği herhangi bir kalite standardı görülemiyor, mutlaka işlere bakılmak zorunda kalınıyor.
Sorularınızı özel mesaj yoluyla iletmeyiniz, forumda ilgili bölüme başlık açınız. Bu şekilde hem daha hızlı yanıt alırsınız, hem de herkes bu soru-cevaplardan faydalanabilir.

Moderatör
Kullanıcı avatarı

Okunmamış mesajgönderen GazuLive » 19 Eki 2014, 23:09

Üniversitelerde Sınav bitikten sonra umursanmıyor. bir çok programcılık okuyan kişiler uygulamalı derslerini başkalarına yaptırıyor. Üniversite sadece dikloma olarak görülmekte ama işi professional olarak yapmak istiyorsa kişisel olarak geliştirmek lazım. ben lise mezunuyum mesela ama bilgi bilgisayar programcılığı okuyan bir çoğundan iyi durumdayım bu kendi gözlerimle gördüm. Üniversitedeki öğretilenleri yeterli olarak görmemek önemli daha farklı işler yapmalı ve aklınıza yeni cözümler ve yeni fikirler edinmeye çalışmalısınız.

Dön Adobe Programları

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir